Elektronické zabezpečovací systémy pro zabezpečení domu, budovy či pozemku

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS), jsou opatřeními mezi chráněným objektem a potencionálním narušitelem (pachatelem). Instalace elektronických zabezpečovacích systémů (EZS) je jednou z nejrozšířenějších ochran proti vloupání do objektu a odcizení majetku. Je to skupina navzájem propojených technických prostředků, které jsou schopny velice spolehlivě rozpoznat přítomnost nežádoucí osoby a tuto skutečnost signalizovat několika způsoby dle přání zákazníka.

Proč zabezpečit byt či dům?

 Ochrana majetku před krádeží

 Bezpečí a klidný spánek

 Výhodnější pojistná smlouva

 Menší krácení při likvidaci události

 Ochrana před požárem

 Pocit jistoty pro Vás a Vaší rodinu

 Možnosti detekce úniku vody a plynu

 Možnost dálkově ovládat technologii objektu

Výběr bezpečnostního systému z hlediska instalace:

Drátové zabezpečovací systém – metalické (zde je nutný zásah do stavebních materiálů, zasekání vedení či zalištování)

Bezdrátové zabezpečovací systém (komfortní řešení bez nutnosti sekání do omítek, dochází pouze k vyvrtání otvorů pro uchycení jednotlivých komponent. Instalace je rychlejší)

Formy elektronického zabezpečení se dělí na:

Prostorová ochrana – Prostorová ochrana je realizována nejčastěji detektory pohybu. Výhodou jsou malé náklady a s několika málo detektory lze zastřežit téměř celý prostor Vašeho objektu.

Plášťová ochrana – Tato ochrana se používá zejména k detekci narušení vnějšího pláště střeženého prostoru jako např. vniknutí do objektu oknem, dveřmi apod. Výhodou je, že k detekci narušeného prostoru dochází okamžitě. Plášťovou ochranu lze využít i pro střežení, kdy je osoba přítomna v objektu (např. v noci).

Pokud máte domácího mazlíčka kočku nebo psa, v tomto případě instalujeme detektory pohybu, které dokáží odlišit malé zvíře od člověka.
Elektronický zabezpečovací systém lze aktivovat a deaktivovat zadáním číselného kódu na klávesnici systému nebo bezkontaktně pomocí RFID čipů či karet, dálkovým ovládáním a nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu (Android, IOS).

Ovládání zabezpečení domácnosti a domu pomocí chytrého telefonu nabízí mnoho výhod:

–   lze zjistit zda je objekt zajištěný či odjištěný a v jakém rozsahu, uživatel si může dodatečně toto změnit.
–   v případě narušení objektu může být uživatel upozorněn SMS zprávou, hlasovou službou nebo
prostřednictvím chytré aplikace, která jej též upozorní na to, která konkrétní část objektu je narušena, včetně možnosti, kdy k narušení došlo (čas i datum).
–   pakliže je objekt rozdělen do několika sekcí, lze tyto sekce jednotlivě či hromadně zajišťovat i odjišťovat.
–   apod.

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) lze též připojit na jakýkoliv pult centralizované ochrany (PCO). Při narušení objektu je v tomto případě odeslána informace na PCO, přičemž pracovník okamžitě na místo vyšle zásahové vozidlo a klient se nemusí v prvopočátku o nic starat.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.